Něco o mě 

David Tesař

Finance jsou můj koníček

Abyste si udělali stručný přehled o tom kdo vlastně sem, tak vám tady nebudu vyprávět svůj životopis nebo můj příběh. Nicméně něco stručného vypotím :). Po studiu výpočetní techniky jsem v roce 2005 jsem okamžitě šel pracovat ve financích. Tento obor mě natolik naplňuje a natolik mě začal zajímat, že se tomuto oboru věnuji dodnes. 

Moje primární zaměření jsou investice. A je jedno o jaké investice se jedná. Začínal jsem jako broker s akciemi na akciových trzích ČR a USA, kde jsem několik let působil a postupně jsem přešel do bankovního sektoru, kde jsem nějaký čas sbíral zkušenosti s čistě bankovními produkty, poté jsem se přesunul do poradenského segmentu a tedy pravděpodobně nejčastější formě investování v ČR = otevřené investiční podílové fondy. V segmentu finančního poradenství jsem se pohyboval nejdéle a sbíral nepřeberné množství informací a zkušeností. Stále sem hledal nejideálnější investici, kde by byla předem dána přesná míra rizika, zajímavý výnos a také aby byla byť elementární možnost se k financím dostat a tak jsem narazil i na zajištěné fondy a také jsem se dostal (bohužel) k forexu. Stále to však nebylo ono a až po letech těchto pro mě drahých zkušeností jsem objevil krásu dluhopisů, zápůjček, směnek a neveřejným FKI. Tyto varianty investic mi v současné chvíli a po letech praxe dávají největší smysl a efekt. Byť si sám investuji na burze, nicméně sám s vlastními financemi, klientovi bych to nedoporučoval. A krypto? Ano, to může vydělávat a hodně, nicméně já se tomu vyhýbám.

Na těchto stránkách se pokouším předávat své dlouholeté know-how v oblasti financí a investic. Předem mohu s čistým svědomím sdělit, že mé řádky o investicích jsem si sám zažil, sám zkusil a stálo mě to nemálo úsilí a hlavně nemálo peněz, kdy tyto zkušenosti mě stály již nějaký ten milion Korun, ale považuji to jako investici do vzdělání. A co je lepšího než praxe, že?! :)

Váš přítel ve financích

P.S. nepovažujte mě prosím za nějakého "finančního poradce". Jsem především investor a člověk, kterého baví investice a rád se podělím o své zkušenosti.