Něco o mě 

David Tesař

Finance jsou můj koníček

Abyste si udělali stručný přehled o tom kdo vlastně sem, tak vám tady nebudu vyprávět svůj životopis nebo můj příběh. Nicméně něco stručného vypotím :). Po studiu výpočetní techniky jsem  v roce 2005 okamžitě šel pracovat do financí. Tento obor mě natolik naplňoval a natolik mě začal zajímat, že se tomuto oboru věnuji dodnes. 

Moje primární zaměření jsou investice. A je jedno o jaké investice se jedná. Začínal jsem jako broker s akciemi na akciových trzích ČR a USA, kde jsem několik let působil a postupně jsem přešel do bankovního sektoru, kde jsem nějaký čas sbíral zkušenosti s čistě bankovními produkty, poté jsem se přesunul do poradenského segmentu a tedy pravděpodobně nejčastější formě investování v ČR = otevřené investiční podílové fondy. V segmentu finančního poradenství jsem se pohyboval nejdéle a sbíral nepřeberné množství informací a zkušeností. Stále sem hledal nejideálnější investici, kde by byla předem dána přesná míra rizika, zajímavý výnos a také aby byla, byť elementární možnost, se k financím dostat. A tak jsem narazil i na zajištěné fondy a také jsem se dostal (bohužel) k forexu. Stále to však nebylo ono a až po letech těchto, pro mě drahých zkušeností, jsem objevil krásu dluhopisů, zápůjček, směnek, FKI a neveřejných fondů. Byl jsem v týmu zakládající například server ceskedluhopisy.cz, kde jsem měl na starosti distribuci a "sales". Tyto varianty investic mi v současné době, a po letech praxe, dávají velký smysl a efekt. Byť si sám s vlastními financemi investuji na burze, klientovi bych to nedoporučoval. A krypto/NFT? Ano, to může vydělávat a hodně, nicméně já se tomu vyhýbám.

Na těchto stránkách se pokouším předávat své dlouholeté know-how v oblasti financí a investic. Předem mohu s čistým svědomím sdělit, že mé řádky o investicích jsem si sám zažil, sám zkusil a stálo mě to nemálo úsilí a hlavně nemálo peněz, kdy tyto zkušenosti mě stály již nějaký ten milion Korun, ale považuji to jako investici do vzdělání. A co je lepšího než praxe, že?! :)

Váš přítel ve financích

P.S. Nejsem "finančního poradce". Jsem především investor a člověk, kterého baví investice, hledá možnosti a je s investory na jedné lodi a proto se rád se podělím o své zkušenosti.