Fond kolektivního investování 

Fond kvalifikovaných investorů

OD 1.2.2021 NASTALA POZITIVNÍ ZMĚNA: FIXNÍ VÝNOS 1% MĚSÍČNĚ bez ohledu na to, jak se fondu daří.

Níže Vám podávám bližší informace k investici, kterou poslední měsíce / roky s klienty nejvíce realizuji a kde mám sám své vlastní finance.

Obecně informace k FKI:
Fondy kvalifikovaných investorů mají oproti standardním otevřeným podílovým fondům širší investiční možnosti a výrazně volnější ruce. Právě pro to jsou pro investory atraktivní, dovedou nabídnout různé specifické investice, které mají nízkou korelaci s klasickými akciovými a dluhopisovými fondy, takže se perfektně hodí k diverzifikaci rizik. Mohou investovat do nejrůznějších aktiv, u kterých by standardní fond měl problém s oceňováním majetku. Mezi velmi oblíbené fondy kvalifikovaných investorů patří například fondy investující do pozemků. Ale existují třeba i fondy investující do umění, archivního vína nebo automobilových veteránů. Další fondy třeba vykupují nesplácené pohledávky.

Pro jednodušší pochopení: Jedná se takové "exkluzivní kluby" pro investory co disponují většími financemi v řádech milonů Korun.


Konkrétně FKI, který mám k dispozici:

Bohužel kvůli přísné regulaci Vám zde nemohu sdělit společnost, nicméně na vyžádání mohu poskytnout.

Standardně lze tedy do těchto fondů investovat od 1 mil.Kč, nicméně díky kontaktům a zkušenostem a finančním objemem, který za mnou stojí, mám možnosti i nižší vklady po domluvě. Nicméně samozřejmě ten milion má své důvody..Je to pro fond vždy efektivnější. Co se týká podmínek, tak si myslím, že jsou více než uspokojivé. (na konci stránky poskytuji ukázky výpisů konkrétních klientů).

Hlavní předností osobně vidím: 

  • Kdykoli možnost ukončit a vybrat finance (3 měsíční výpovědní lhůta, vyjímečně mohu lhůtu snížit..)
  • Možnost pravidelné výplaty na účet každý měsíc (nebo nechat zhodnocovat i výnosy), tzn. kumulativní a exponenciální výnos.
  • PEVNÝ VÝNOS  12% ročně
  • Nadstandardní výnos je zapříčiněný tím, že se jedná o fond, který investuje do nemovitostí (kolem cca 5-7% p.a.), dále do firem či akcií (kde se pohybujeme i kolem 15-20% zisku ročně a v neposlední řadě komodity, kde je výnos v řádech desítek procent).
  • Zajištění: fond kvalifikovaných investorů drží hotovost ve výši cca několikaset mil.Kč právě pro případy předčasného výběru klientů či pro nečekané obchodní příležitosti. 
  • Ve správě aktualně více  jak 600mil. CZK

Historické zhodnocení fondu

Fond si nechává 50% z tohoto zhodnocení, což je i výhoda toho, že fond je motivován vydělávat a udržovat především stabilitu výnosu.


Příklad rozložení portfolia spravovaného majetku

Důležitá jsou čísla o velmi konzervativní části investice (kde se bavíme o hotovosti a realitách= tzn. přes 60% portfolia) a dále o dynamické části investice, která dělá vysoký výnos (forexin, opce, komodity= kde jsme max. do 10%).


Výňatek ze smlouvy


Pro naprostou transparentnost níže uvádím ukázky výpisů několika klientů


Zde je velice hezky rozepsaný článek k fondům kvalifikovaných investorů:

https://www.penize.cz/podilove-fondy/411326-nemovitostni-fondy-pro-chude-proc-vydelavaji-o-dost-min-nez-ty-pro-bohate

Za zmínku rozhodně stojí následující ilustrativní tabulka:


V případě, že máte zájem o nákup FKI, vyplňte níže formulář a v nejbližší době Vás budu kontaktovat